pühapäev, märts 27, 2011

Juhhuuu, märgati!!!

*
Raamatu vastukaja.
Kellegi poolt, kes pole mulle teadaolevalt mu isiklik (ega kaudnegi) tuttav.

Pole paha :D

*

laupäev, märts 26, 2011

Sake ja maki ja mate

*
Kingiti mulle 2 saket. Otse Jaapanist.
Väiksem ploomisake, suurem lihtsalt sake.
Ploomikas oli huvitava ja suht meeldiva maitsega.
See päris sake oli mingi maitsega.
Õhtu jooksul sai see definitsiooniks "kaerakile-maitsega-jook-mis-meenutab-1-osa-piiritust-9-osa-vett-segu".

Aga kuna auväärsed pudelid juba olemas olid, pidi neile ka väärika sakuska valmistama.
Et manustamise saatel kuulata muljeid Jaapanireisist koos slaidiprogrammiga.
Antagu mulle andeks teadmatus sushi ja maki ja muude ilusate nimede ja nimetuste segiajamisel.
Kogu kraam sai hangitud poest. Valmistusained siis. (Sake pudelid pildidl on väljamaalt ja meeleolu loomiseks).
Wasabi-pasta saabus mõne aja pärast. Otse Jaapanist.


Lisaks wasabile saabus ka värske täidis kalaliste ja köögiviljade näol.
Valmistusviisidesse süvenemata ehk ülekirjutamata (neti on lahke anniga, keda huvitab) sai tulemus mõne aja möödudes selline:

Ja selline:

Ja veel kokku seitsme norilehe jagu igasugune. Jooksvalt valmistati ja söödi.
5 inimest sai end seitsmest norilehest täidisega ümmarguseks.
Aga urrima maitsev oli!
Piltidel näete vanarahva kombe kohaselt kombineeritud söögilauda. Aidaust mul pole, küll aga ootel riiuliplaadid. (Ootavad riiulikssaamist).

Ahjaa, pulgad on ka otse Jaapanist.
Need värvilised asjad on marineeritud ingver.
Ja wasabist sai õhtu lemmik!

Matest.
Teine tuttav käis Indias. Tõi kingiks topsitäe mate pulbrit.
Lähenesin loominguliselt ja kombineerides musta teega sai ka karsklasest külaline sära silma ja juttu jätkus kauemaks..

Vahvah, mis muud :)

*

Fotojaht ruudus

*
Fotojahtija jahtimine fotosse.
Tabaja tabamine.


*

laupäev, märts 12, 2011

Fotojaht. Hommik

*
Varahommik Tallinnas Pärnu maanteel.
Kui õhtused tulijad veel tulid.
Ja varajane mina juba ratta seljas tundatusse sõtkus..

Hommik telgikattel tervitajaga.

Vara-vara Valgast rongile tormanuna ja Šiguldas maha potsatanuna.

Siis mõnuga tööleruttavate kodanike nina all oma hommikukastesed telgid kuivama tõmmates..

Järgmine hommik jõe ääres.

Ning veel järgmine hommik.
Tee kutsub.


*
Teised hommikuavastajad.

*

Ring tõmbub koomale..

*

Teadaanne Jumalalt:
seoses majanduslanguse
ga lülitame välja valguse tunneli lõpus.

/Autor: rahvasuu/



'

kolmapäev, märts 09, 2011

Purjedes

*
Majale pannakse soojustust, fassaadi, paksendust.
Külmal ajal jäi katki, muidu oleks juba valmis.
Aknad on kilega kaetud, akende taga tellingud, mis omakorda valge kilega ümbritsetud.
Maja on tervenisti sisse pakitud.
Ilmast ei tea enne, kui õue astud - iga hommik täis üllatust!
Või küsid teistelt - mis ilm seal väljas on?
Ja tuul, see mis praegu.
Tellingukile laperdab võimsalt ja häälekalt.
Turvaline on, nagu telgis.
Ühel väga tormisel ööl ühes parajalt väikeses, pimedas, turvalises telgis.
Kui väljas laperdab ja sa ei näe, mis just.
Sisekiht on ju kaitstud! (?)

*

pühapäev, veebruar 20, 2011

Pärnu parkimised

*
.. Tänaval


.. Ja Veereva Õlu kõrtsu ees.


*

Valimisreklaam

*


Tõlge ka maakeelde:
Edgar aitab, vali number.
Üks kord aidake Edgarit.
Edgar aitab teid neli aastat.

*
See käkk on vist klaasialus.
Ja mitte minu majapidamises.
Minu majapidamises läheb kõik reklaam rotikarja allapanuks.
Mõnuga :D

*

laupäev, veebruar 05, 2011

Fotojaht. Valge

*

Tsiteerin wikipediat: "Valgejärv on Eestis unikaalne. Valgejärv on kõigest 0,5–1 m sügavune, kuid selle põhja katab 2–3 m paksuselt järvelubi. Lubi tekib ilmselt sinna voolavate lubjarikase allikate mõjul. Järv kuulub lubja- ja segatoiteliste järvede rühma. Vesi on hele ja põhjani läbipaistev. Elustik on vaene. Valgejärve ja selle ümbrus on toitumis- ja pesitsusalaks paljudele linnuliikidele."
Jah, selline ta oligi. Raba moodi kinnikasvanud, selge vee ja valge põhjaga vesisemad kohad.

Rotikarjas domineerib valge.
Värvus.

Ning tali ise, loomulikult.

*
Teised valged.

*

neljapäev, jaanuar 27, 2011

Kuidas püüda rotta

*
Pilte ei saa.

Kui kuuled diivani istme alt hullu müdinat ja piiksumist, siis on rotid oma marjamaal ja jooksuvabad.
Kuni.
Saabub vaikus.
Otsid mööda nurki ja kohti karvaseid uinunuid mütakaid, et neid tagasi puuri panna.
Kus on söök ja asu ja muu kodune.
Kokku peab korjama kogu karja, sest väljajäänu ei pääse sisse, kui sissepandutele väljapääs suletud.
Ja tegelt on ka minu liikumine nende jooksuajal piiratud.
Nonii.
Ja siis on viimase aja trikk Houdinit teha.
Mõni rott on jäljetult ja hääletult kadunud.
Äsja oli, enam pole.
Teised kenasti pesas, aga see üks teiselpool võret.
Ja vaikib kui spiooon.
*
Täna sai siiber.
Mul.
Et pistaks jooksutatud ja tuttukeerand karvakerad pessa tuduma.
A neid njetu.
Diivanivoodri vahelt ent usin sibamine kostab.
Persse, keerasin diivani kummuli ja nägin kahest nurgast voodri vahelt uudishimulikke ninu.
Et nagu tsau, me oleme siin ja siin on vahva!
Mu käsi tekstiilirebestustest sisse ei mahtunud.
Puukarkass piiras.
Nemad välja ei tulnud.
Lehvitasid vaid.
Urr, ma urisesin.
Ja kiskusin jupi tekstiili lahti.
Ja siis veel teisest kohastki.

Sain rotid kätte.
Jummala süüdimatu ja etteheitva näoga veel vahtisid mind pihus teekonnal puuri.
Urjuhhhh!!!

Vana-Zuusi õnneks lebas vanainimese kombel rahulikult radika all ega saanud mööbliloksutamise rõõmudest osa.

Nunehh, mis siis ikka.
Niit ja nõel ja lahtikistud tekstiili kokku õmblema.
Veidi mäkaiverit ka abiks suurte aukude lappimiseks.

A ei saa ju säänsete pääle vihastuda kah.
Nummikud, raisad!

'

pühapäev, jaanuar 16, 2011

Väike jalutuskäik

*
Läksime Kõrvemaale.
Teised suusatama.
Kuid kuna minu isiklik omapära säänset sporti välja ei kanna (proovitud, jajahh, jalg on katki), kepslesin rõõmsalt kõnnikeppidega mööda moorotkelgu (-saani?) rada.
Et ei sega suuskajaid ega songi nende rada.
Ilm oli ilus, alguses tiba jahe, veidi liigutades aga selja lausa märjaks lõi.

Loomajälgi pea polnudki.
Sõidetud radugi vähem kui möödunud aastal.
Aga ilus ja hea oli.

*

reede, jaanuar 14, 2011

Oh ajad ja kombed - rebane tulistas jahimeest

*
Valgevenes tulistas rebane jahimeest

Saime intervjuu rebaselt paar päeva hiljem, kui ta haavu lakkudes häbelikult ühmas: "Sai pisut müratud!" ning eemaldus longates ja ümisedes tuntud Kukerpillide lookest Jahitrofeed:

"Kõik metsaloomad teadsid ammu juba,
et varsti tuleb inimjahiluba.
Nüüd õige aeg on valmis seada lõksud,
ka küüned, hambad ja need teised nõksud..."

Üle õla vaadates ja üminat katkestades sisistas ta kogu loomariigi nimel: "AI WILL BII BÄKK!!!"

*

reede, jaanuar 07, 2011

Kuidas siis

*
Minu pühademeeleolu väljendus valgustsuselemendis aknal ja kuusekeses, mis potis ja käepäraste vahenditega kaunistatud.
Lilled on sünnipäevast, pole minu süü, et pühadele serva sisse jookseb.
Muide, ma olen küll selle kasvatusega, et kolmekuningapäeval kuused ahju ja pidu läbi, kuid kuna mulle NIIII hirmsasti meeldib see väikene valgus aknal, üritan vähemasti õigeusu uueaastani selle kuma nautida.
Ja kuusk las kasvab. Palju ta ikka kaktusest erineb?

Rotid kosuvad ja on illllgelt nummid!!!

Ja siis trepikoja välisuksel säänne kiri.
Ja järgmine õhtu oli krohvitolmu mattunud nurk selles toas, mille aknad välisuste ja tee poole jäävad. Mismõttes see TAGAsein on, ma ei mõista.
Aga sisemiste murede eest vastutan ma ise, mis teha.


*

teisipäev, jaanuar 04, 2011

Nupp nokib!

*
Väiksemas poes.
Kassaaparaati peal suur kiri ARVELDAMINE AINULT EURODES.
Noh, mul vahet pole, maksan kaardiga.
Märkan pikal letil veidi eemal aga ka teist kassaaparaati. Kirjaga ARVELDAMINE AINULT KROONIDES:
Nutikas :D
Eelnevalt oli, jah, ainult 1 kassaaparaat poes.

*

pühapäev, detsember 26, 2010

Töötukassa tsentraliseerimisest

*
Harju Elus selline arikkel: Töötukassa paneb Keilas ja Maardus uksed kinni.
Selgituseks, et nagunii on tööd vaid Tallinnas ja selle lähiümbruses.
(khmmm.. Maardu pole nagu lähiümbrus? Või mida nad silmas peavad?)
Ja lohutuseks, et Tallinnas avatakse ju kaks uut punkti - Tondil ja Lasnamäel.
Otsusega pole rahul kummagi linna elanikud ega esindajad.

Selleks, et tööealine mittepensionär, kel puudub töö ja sissetulek, saaks toimetulekutoetust, mis inimese pealt 1000 (uuest aastast 1200) ja iga järgneva leibkonna liikme pealt 800 (2011 vastavalt 960) krooni saaks, tuleb ette näidata arvelolek Töötukassas ja aktiivne tööotsing.
Mis tähendab, et inimene peab korra kuus vähemasti end Töötukassas möllimas ja uutel pakutavatel töökohtadel kandideerima.
Kui seda ei tee, ei saa tema toetuski mitte, jääb puhta rahata.

Tallinna üllas väljakuulutus, et paberiga töötud saavad ühistranspordis tasuta sõita, hääbus suitsuna tegudeni jõudmata.
Tööotsingud on rahanõudev tegevus.
Eriti, kui mittetallinlased nüüd Tallinna peavad tulema, seda suht kalli mittetallinlase ühistranspordi piletihinnaga.
Arvestades, et transpost väljaspool Tallinnat on hõre ja samuti mitte odav.

Ma küsin, et mismõttes nagu???
On vaja koondada kõike Tallinnasse?

Ja kui suudeti luua kaks uut, miks ei suudetud nende asemel säilitada kahte olemasolevat?
No mai tea. Mind ei veennud toodud argumendid.

*

laupäev, detsember 25, 2010

Ema jõulumõtisklus

*
JÕULUDEKS

On aetud oma Aeg
meil elada siin ilmas.
Miks raiskame siis seda tulutult...
Miks toidame me viha, vaenu
ja õhutame sõjatuld?
Kui eluteele kaasa antud
meil ligimesearmastus
ja leplikkus ja andeksand.

Ei tea me iial
oma päeva, tundi...
Siis leppige - oh elavad!
ja jagage te omavahel armastust.

Liig piinav on,
kui teine juba läinud
ja teadmata tal jäi,
et hoolisid ta'st Sa.
Sest' öelgem juba nüüd
me omad soojad sõnad!

On headust meis ju piiramatult palju,
ta tuleb ainult hingest üles otsida
ja anda voli ennast väljendada.
Ei ole üdini meist keegi halvad
neil Elu lihtsalt keerand külje karuse...
Siis on me kohus ulatada sõbrakäsi
ja anda tagasi tal lootus endasse.
Võib kibestumus tekitada trotsi -
siis tuleb asjad lihtsalt selgeks rääkida
ja unustada vaenu allikas.
Ei maksa see ju meile krossigi,
kuid võita võime sõbra südame.

15. dets. 1995
Olvi Raud

*
Ma olen oma emaga nõus.

*

teisipäev, detsember 14, 2010

Õhtune poevaade

*
Tõnis Mäe ja Kärt Johansoni ilusalt kontserdilt kodu poole sammudes korraks kohalikust nurgatagusest väikepoest läbi.
Enne ukseni jõudmist tahtis miski džiip, kes lund tuisates otse ukse ette tuhises, peaaegu alla ajada.
Poodi sisse, oma kraami vaatama, kuni silm peatus leti ees.
Kus seisis karvamütsis, asise sooja jope, kauboisaabaste ja PALJASTE SÄÄRTEGA mees. Jope alt paistsid vaid miskid lühikesed spordi- või aluspüksid. Urr neist aru saab.
Noh, ostis isend oma viina ära ja kimas autuga minema.
Kõigil oli väga lõbus :)
Nagu ikka, pole õigel ajal ühtegi pildistavat vidinat kaasas.

Aga moraali ikka ka: see, et paljasäärne isend juba veidi lõhnakalt lõbus poodi autoga saabudes ning pärast taas rooli istudes oli, pole muidugi üldse naljakas.

'

pühapäev, detsember 12, 2010

Ajavad siin vanainimesel märjaks

*
Silmi muidugi.
(Tegelikult olen ma ju romantik ja nii)
Et nagu.. polegi midagi kosta.



*

reede, detsember 10, 2010

Fotojaht. Raamat

*
Kunagi oli Tallinnas Harju tänava raamatupoe vaateaknal suur lai raamat. Avatuna. Ning rida realt võis sealt lugeda: "Avatud raamat on kutsuv".

Raamatutega on igal oma suhe.
Minul aga vanakirja õpikuna ja ikka veel vajadusel käeulatuses selline Raamatute Raamat

Jah, nii ongi. Väljalase aastast 1825.
Tagalehtedel kirjas ka esivanemate surmad ja sünnid.


Minu enese raamat. Täitsa minu oma vaimuvara.
Raamatuaasta puhul ja et siis nagu enese istutatud puu või keegi.
Rotilise lisandiga, loomulikult.
Veidi maailmatunnetuslikke jutustusi.


Veel kirjandust fotodes.

*

Talv ja vaated

*
Istusin täna konverentsil ja imetlesin aknast postkaardilist vaadet

Katustele sadanud lumi hakkab üle ääre piiluma-valguma.
Pilt alt üles.

*